Aktualitātes:

2015.gada 22.-23.augustā Smaržas burvība piedalījās vērienīgā festivālā HELSUS Rīgā, Lucavsalā

Smaržas burvības receptes


Smaržas burvības stāsti

Vīraks

Vīraka (Boswellia serrata, Boswellia carteri, Boswellia thurifera) ēteriskā eļļa


Uzlabo ādas stāvokli. Stiprina imūnsistēmu. Dziedē rētas. Mazina grumbas. Ar pretvīrusu, pretiekaisumu iedarbību. Antidepresants. Attīra garīgi. Palīdz meditācijās. Stimulē trešās acs enerģētisko centru un nostiprina auru.

Vīraks simbolizē augstāko garīguma izpausmi, palīdz ieiet un būt meditatīvā stāvoklī. Tas palīdz savienoties ar savu dievišķo daļu - augstāko es, kā arī atbrīvoties no pagātnes saitēm, kas traucē virzīties uz priekšu personīgajā izaugsmē. Palīdz atgūt ticību sev. Palīdz piedot. Balsta transformācijas procesā.

Ieteicams masāžas eļļu maisījumos, krēmos, maisījumos ķermeņa auras līdzsvaram. Arī kā bāze dabīgajām smaržām.


Vīraks kopš seniem laikiem vairāk pazīstams un plaši pielietots sveķu veidā. Vīraka kokam ir šaura izplatība un savvaļā tas sastopams Ārfikā, Arābijas pussalā un Indijā. Zemāk minētas pazīstamākās no vīraka koku šķirnēm:

Boswellia Carterii /Boswellia Sacra (Arābijas pussala)

B.Papyrifera (Etiopija, Sudāna)

B.Thurifera (Āfrika, Jemena, valstis ap Sarkano jūru)

B.Frereana (Ziemeļsomālija)

B.Serrata (Indija)

Vīraka koki izvēlas ar kaļķakmeni bagātīgu augsni- klinšainas vietas un bijušās upju gultnes. Tie mēdz augt 5 - 8 metru augstumā un ziedēt baltiem vai gaiši dzelteniem, kā arī sarkanīgas krāsas ziediem, kurus apputeksnē bites, bet koku augļus izmanto par barību lopkopībā.

Sveķi ievācami divreiz gadā: pavasarī- no marta līdz maijam un rudenī- no septembra līdz oktobrim, koku stumbru ārējā mizā izveidojot iegriezumus, pa kuriem izdalās pienam līdzīga sula.

No viena koka vidēji ievāc 400 g sveķu. Sveķi no sulas parasti izveidojas nedēļas laikā. Tie ir puscaurspīdīgi – ar dzeltenīgu vai rozā nokrāsu, dažkārt sastopami arī zaļganā krāsā.